Peelingi.

Peelingi mechaniczne i chemiczne
dzielą się w zależności od stosowanej substancji i czasu aplikacji na: powierzchniowe, średnio głębokie i głębokie.

Peelingi średnio głębokie i głębokie mogą być przeprowadzane tylko przez lekarzy.
Peelinig

To zabieg kosmetologiczny.
polegający na kontrolowanym złuszczaniu skóry na różnej głębokości za pomocą różnych substancji aktywnych: płynu Jassner'a, AHA-kwasu glikolowego, TCA- kwasu trójchlorooctowego, kwasu migdałowego oraz peelingi łączące dwie różne substancje np. AHA i TCA. W Polsce najczęściej stosowane są kwasy AHA i TCA. Ten ostatni może być podawany wyłącznie przed dermatologów. Stosowane substancje usuwają przede wszystkim naskórek na różnym poziomie, czasem pobudzają produkcję naturalnego kolagenu. Podczas zabiegu na skórę nakłada się różne preparaty chemiczne, a następnie neutralizuje się ich działanie.

Peelinig chemiczny
przywraca skórze młody wygląd.
Jest zalecany dla skóry z drobnymi zmarszczkami, bliznami po trądziku i zmianami po nasłonecznieniu. Rezultat to gładsza, jędrniejsza cera o jednolitym kolorycie.
Rodzaje peelingów

Alfahydroksy kwasy (np.30% kwas glikolowy) działają nieinwazyjnie i łagodnie. W rezultacie dają odświeżenie skóry. Po tych zabiegach nie ma konieczności zostawania w domu. Likwidują suchość skóry, są pomocne w likwidacji drobnych zmarszczek, niewielkich zmian kolorytu, czarnych ujść gruczołów łojowych, zmian trądzikowych.
Płyn Jessnera (kwas salicylowy, kwas mlekowy, rezorcyna) to peeling dla pacjentów, u których nie uzyskano poprawy po AHA. Likwiduje on: blizny po trądziku i przebarwienia.

Kwas TCA (kwas trójchlorooctowy) jest stosowany w likwidacji blizn (także potrądzikowych), przebarwień, drobnych zmarszczek, poprawy gęstości skóry, przy likwidacji rozstępów



Peeling może być stosowany w leczeniu:
skóry zniszczonej słońcem,
przebarwień skóry (pozapalnych i posłonecznych),
trądziku i blizn potrądzikowych,
łojotoku, poszerzonych porów,
rogowacenia,
braku elastyczności skóry,
drobnych zmarszczek,
plam starczych,
rozstępów.

Rodzaje peelingów:
Yellow Peel

Czym jest Yellow Peel?

Yellow Peel należy do zabiegów z serii peelingów chemicznych, które są najpopularniejsze w dermatologii i medycynie estetycznej. Jest najmniej inwazyjnym peelingiem chemicznym istniejącym na rynku. Tzw "żółty" sposób na zdrową i piękną skórę to mieszanka kwasu retinowego, kjowego, azaleinowgo , fitowego, witaminy C i bisabololu
Dlaczego Yellow Peel?

Zabieg Yellow Peel jest zabiegiem wykonywanym wyłącznie przez lekarza co zapewnia bezpieczeństwo pacjenta. Jest to zabieg, który przynosi takie same korzyści jak bardziej agresywne peelingi chemiczne, a jego dodatkową zaletą jest znikoma uciążliwość dla pacjenta gdyż wygląd skóry bezpośrednio po zabiegu nie stanowi ograniczenia dla osób aktywnych zawodowo. Złuszczanie jest delikatne, największe w trzecim dniu po zabiegu. Po peelingu występuje lekki obrzęk skóry i jej zaczerwienienie - są to normalne reakcje, a ich wystąpienie gwarantuje osiągnięcie pożądanego rezultatu.
Jak działa Yellow Peel

Działanie peelingu polega na usuwaniu warstwy naskórka na różnych poziomach. Intensywność działania peelingu można indywidualnie dostosowywać do rodzaju uszkodzeń skórnych. Ma działanie złuszczające poprzez zastosowanie w pierwszej fazie zabiegu kwasu glikolowego i kwasu salicylowego i stymulujące poprzez kwas retinolowy i witaminę C w drugiej fazie zabiegu. Dzięki działaniu trzech innych składników: kwasu fitowego, kojowego i azelainowego spełnia również blokadę endogenicznej syntezy melaniny usuwając istniejące przebarwienia i zapobiegając powstawaniu nowych.
Wskazania do zabiegu Yellow Peel

Najczęstszym wskazaniem do peelingu Yellow Peel są: blizny po trądziku, zaburzenia łojotokowe skóry, drobne zmarszczki i zmiany posłoneczne, wiotkość skóry, przebarwienia na twarzy, dłoniach i dekolcie, fotostarzenie. Peeling może być powtarzany co 30 dni, aż do momentu uzyskania pożądanego efektu lub w trybie ustalonym przez lekarza w zależności od wskazań.
Przygotowanie skóry przed zabiegiem

Regułą jest stosowanie przez min. 7-8 dni przed zabiegiem preparatów rozjaśniających z kwasem glikolowym i fitowym. Kuracja przygotowująca do zabiegu uzależniona jest od problemu skórnego.

Melazam / Cholazma:
17-10 dni przed zabiegiem stosować preparaty rozjaśniające na bazie kwasu glikolowego i fitowego (Phytic Acid Cream / Lightening Gel)

Fotostarzenie:
7-10 dni przed zabiegiem stosować preparaty na bazie kwasu glikolowego (Enhanced Cream 15% AHA / Revitalizing Gel 15% AHA)

Skóra ze skłonnością do trądziku / blizny po trądziku:
7-15 dni przed zabiegiem stosować preparaty oczyszczające na bazie 15% kwasu glikolowego (face&Body Cleanser) lub w przypadku skóry wrażliwej na bazie 4% kwasu glikolowego (Facial Cleanser); 7-10 dni przed zabiegiem nałożyć maseczkę z 10% kwasem glikolowym (Glicoloc Acid Masque) w celu doprowadzenia do normalizacji wydzielania łoju.
Domowa kuracja po zabiegu

Po peelingu Yellow Peel bardzo ważne jest intensywne nawilżanie i ochrona skóry. Od 2 do 10 dnia po zabiegu skórę należy myć wyłącznie mydłem o neutralnym pH, nałożyć wazelinę. Należy unikać słońca i zawsze używać fizycznych filtrów ochronnych
Ogólne wskazówki bezpieczeństwa i przeciwwskazania

Nie stosować podczas ciąży.

Nie stosować przy uszkodzeniach skóry, przy opryszczce lub na miejsce, gdzie obecnie są blizny po opryszczce.

Preparat może wywoływać silną reakcję zapalną skóry, wystąpienie silnego rumienia i uczucie pieczenia (są to nieczęste przypadki aczkolwiek normalne i nie stanowiące zagrożenia).

Należy unikać słońca i zawsze używać fizycznych filtrów ochronnych.

Yellow Peel wymaga dobrego kontaktu pacjenta z lekarzem z racji konieczności przestrzegania zaleceń po zabiegu.
GlycoPeel

to peeling powierzchowny na bazie kwasu glikolowego z dodatkiem wybielającego kwasu kojowego i wyciągu z mącznicy lekarskiej, łagodzącego podrażnienia ekstraktu z morwy białej wzbogacony witaminami A,C, E. Peeling jest łagodny nawet przy dużym stężeniu kwasu glikolowego (70%). Zabieg jest bezbolesny. Skóra po zabiegu złuszcza się w sposób niewidoczny. Efekty widać po serii 4-6 zabiegów, które należy przeprowadzić w odstępie 7-10 dni.
Roztwór Jessnera

jest to peeling chemiczny zawierający kombinację kwasu salicylowego, mlekowego, rezorcyny. Działanie polega na złuszczeniu naskórka poprzez jego zniszczenie a następnie regenerację. Wskazaniami są: rogowacenie przymieszkowe, trądzik zaskórnikowy, przebarwienia, łojotok, drobne zmarszczki. Peeling jest łączony z innymi , dzięki czemu uzyskuje się bardzo dobre efekty lecznicze i kosmetyczne.
Peeling migdałowy

-wyciąg z gorzkich migdałów, jego antybakteryjne i odbarwiające działanie już od lat wykorzystywane jest w medycynie w leczeniu takich problemów skórnych jak trądzik, fotoaging czy nieregularne przebarwienia. Peeling kwasem migdałowym daje efekt poprawy płytkich zmarszczek u pacjentów od I do IV fototypu, rozjaśnienia nieregularnych przebarwień powierzchniowych oraz przebarwień pozapalnych, redukcji melazmy, a ze względu na bakteriobójcze właściwości kwasu migdałowego możliwa jest znaczna poprawa stanu skóry z trądzikiem pospolitym z obecnością zaskórników i krost zapalnych. Najczęstszymi wskazaniami do peelingu migdałowego są : dyschromie - melazma, hiperpigmentacje pozapalne, piegi. Zabiegi mogą być powtarzane, co 21-30 dni. Wskazaniami również są: trądzik i blizny po trądziku, skóra łojotokowa, fotostarzenie skóry. Zabiegi te mogą być powtarzane, co 15-30 dni. Peeling migdałowy może być wykonywany przez cały rok bez ryzyka wystąpienia hiperpigmentacji.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz